Stop suchym kosmykom

Suche włosy to jeden z najczęstszych i najbardziej uciążliwych problemów, z jakimi się spotykamy. Dotyczy on zarówno krótkich, jak i długich włosów, a im dłuższe tym trudniej się go pozbyć. Często denerwujemy się na nieposłuszne kosmyki, tymczasem powinniśmy głębiej zastanowić się nad przyczyną takiego, a nie innego ich stanu. Nieodpowiedni poziom nawilżenia powoduje, że włosy się puszą, elektryzują i staja się niepodatne na jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne. Tak zwane ,,siano” na głowie nie wygląda estetycznie i świadczy o złej kondycji włosów. Najważniejsze, by nie lekceważyć tego problemu, a wtedy jest szansa, że uda się nam go rozwiązać.

Uff jak gorąco
Przyczyn suchych włosów może być wiele. Przede wszystkim jest to nasza nadmierna przyjaźń z suszarką i prostownicą. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ich używanie nie sprzyja dobrej kondycji włosów, mimo to codzienna stylizacja kosmyków odbywa się za ich pomocą. Absolutnie nie neguję używania takich akcesoriów. Zwracam jedynie uwagę na to, że czasami możemy pozwolić wyschnąć naszym włosom samoczynnie i pozostawić je naturalnie ułożone. Uzależnionym od suszarki polecam Joico K-PAK Thermal Design Foam. Jest to delikatna pianka do stylizacji, która nie tylko przedłuża jej efekty, ale przede wszystkim uodparnia włosy na destrukcyjne działanie wysokich temperatur.

Pomieszanie z poplątaniem
Rozczesywanie. Wydaje się banalne, a nie każdy wie, jak bardzo wpływa na zdrowie i wygląd włosów. Tutaj kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana szczotka i akcesoria. Nie każda gumka do włosów tak naprawdę jest właśnie dla nich. Jak najszybciej zapomnij o popularnych gumkach recepturkach i tych z metalowymi wstawkami. Niemiłosiernie plączą włosy, wyrywają je i łamią. Aby nie doprowadzić do suchości i zniszczenia włosów, powinnyśmy rozczesywać je kiedy są suche. Najlepiej zrobić to tuż przed myciem, bardzo dokładnie, wtedy nie poplączą się tak bardzo. Mokre włosy mają rozchylone łuski, są więc bardziej podatne na uszkodzenia, natomiast włosy suche są bardziej wytrzymałe, elastyczne i istnieje większe prawdopodobieństwo, że nawet silniejsze przeciągnięcie szczotką, nie zrobi im krzywdy.

Skażenie chemiczne
Zbyt silne kosmetyki to jedna z najczęstszych przyczyn przesuszonych kosmyków. Szampony z SLS, produkty stylizacyjne, w końcu destrukcyjne farby i rozjaśniacze. Któż wytrzymałby taką dawkę chemii? Na pewno nie delikatne włókna włosów. Truizmem jest stwierdzenie ,,czytajmy etykiety”, jednak nadal nie każdy zwraca uwagę na skład kosmetyków. Wiem, wiem powtarzam się, ale to naprawdę bardzo ważne. Aby nie obciążać Was tą odpowiedzialnością, podrzucam Wam link do produktu, który jest w 100% bezpieczny https://www.shopla.pl/pl/sklep/moisture-recovery-leave-in-moisturizer,176,1779.html. Joico Moisture Recovery Leave-in Moisturizer to spray do włosów suchych i szorstkich. Zawiera keratynę, która zwiększa odporność włosów na działanie czynników zewnętrznych i wygładza ich powierzchnię. Algi dogłębnie regenerują włosy a olejek jojoba gwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia i zapobiega puszeniu się pasm.

Optymalny poziom nawilżenia to gwarancja zdrowych i zdyscyplinowanych włosów. W znacznym stopniu pomagają go utrzymać odpowiednie kosmetyki, jednak musimy pamiętać, by nie popełniać podstawowych pielęgnacyjnych i stylizacyjnych błędów, o których wyżej była mowa. Lato, a więc intensywne słońce, słona morska woda, niebywale wysuszają włosy. Pamiętajmy więc, by zwłaszcza teraz zadbać o nie najlepiej, jak potrafimy, a na pewno odwdzięczą się posłuszeństwem i pięknym wyglądem.