Joico

Profesjonalna pielęgnacja włosów zniszczonych i osłabionych

Praktycznie każda kobieta ma swój ideał włosów. Niektóre z nas marzą o gładkich, prostych włosach, inne chcą nadać pasmom objętości i marzą o lokach. Spełnianie tych marzeń może niestety mieć negatywny skutek dla stanu naszych włosów. Nadmierne prostowanie, trwałą ondulacja czy farbowanie niestety wywierają katastrofalny skutek, zwłaszcza na włosach cienkich i delikatnych ze swej natury. Takie włosy często rozdwajają się, łamią i często są wręcz spalone. Z całą pewnością wymagają one naszej uwagi.

Jeżeli twoje włosy maja nierówną powierzchnię, rozdwajają się, łamią na długościach, czy wręcz rozpadają w dłoniach, to znaczy, że są spalone. Przyczyn tego faktu należy szukać między innymi w regularnym prostowaniu włosów (zwłaszcza bez stosowania jakichkolwiek preparatów zabezpieczających przed wysoką temperaturą), farbowaniu pasm (zwłaszcza ich rozjaśnianiu, czy zdecydowanej zmianie koloru – z ciemnych na blond i odwrotnie), codziennym stosowaniu suszarki, prostownicy czy lokówki, trwałej ondulacji czy dekoloryzacji. Delikatne pasma są także wrażliwe na agresywny skład produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów, dlatego powinniśmy uważnie analizować skład wszystkich produktów, które stosujemy, aby nie doprowadzić do ich osłabienia.

Najlepsze, co możemy zrobić dla naszych zniszczonych włosów, to skrócić je. Z pewnością przesuszone końce i długości nie dodadzą nam szyku. Obcięcie ich doda także zmęczonym włosom witalności, warto więc się na nie zdecydować. Powinniśmy także odrzucić suszarkę i prostownicę. Jeżeli nie wyobrażasz sobie nie wyprostować włosów, może warto zapytać fryzjera o alternatywne metody takie jak keratynowe prostowanie włosów, czy stylizacja pasm za pomocą okrągłej szczotki, która może przynieść zaskakująco dobre efekty! Podstawą regeneracji jest jednak ich odżywienie i regeneracja od zewnątrz i wewnątrz. Warto postawić na droższe, lecz sprawdzone produkty do pielęgnacji włosów, takie jak Joico K-Pak szampon do włosów zniszczonych https://www.shopla.pl/pl/sklep/k-pak,176,1716.html, który kompleksowo zadba o przesuszone włosy. Produkt ten został wzbogacony o Multi-aktywną formułę oraz Bio-Advanced Peptide Complex oraz Quadramine Complex, które szybko odbudowują mikrouszkodzenia powstałe na powierzchni włosa. Szampon nie tylko skutecznie oczyszcza włosy, ale także dostarcza im niezbędnych składników takich jak aminokwasy, które niezbędne są do odpowiedniego wzrostu pasm i ich kompleksowej regeneracji. Oczywiście, jeżeli chcemy aby włosy odzyskały pełnię mocy, blask i odpowiednie nawilżenie, to z całą pewnością warto zainwestować także w odżywkę i maskę, które dopełnią rytuał pielęgnacyjny. Pamiętajmy, aby włosy myć w bardzo delikatny sposób – szampon rozpuszczać w wodzie, a nie nakładać go bezpośrednio na skórę głowy. Co prawda produkty Joico posiadają pH neutralne dla skóry głowy, a także są bezpieczne dla farbowanych pasm i na dłużej zatrzymują w jego wnętrzu cząsteczki koloru jednakże odrobina bezpieczeństwa i odpowiednie traktowanie włosów z pewnością nam nie zaszkodzi. W kosmetyki Joico z całą pewnością warto zainwestować, ponieważ są często wykorzystywane w salonach fryzjerskich do przeprowadzania tak zwanych zabiegów regenerujących pasma. Kuracja JOICO K-Pak bogata w aminokwasy utrzymuje się na włosach aż do 2-3 tygodni, dlatego też warto podtrzymać ją dodatkowo za pomocą bogatych w aminokwasy produktów . Jeżeli pragniemy dodatkowo wzmocnić efekt mocnych włosów i dodtkowo wystylizować nasze włosy warto sięgnąć to takie produkty jak ochronny lakier do włosów Protecive Hairspray, serum Protect&Shine, termoochronną mgiełkę Thermal Design Foam, wygładzający balsam K-PAK Smoothing Balm, płynny spray z proteinami K-Pak Liqiud Reconstructor, serum scalające rozdwojone końcówki K-Pak Split End Mender. Z pewnością produkty te pomogą nam osiągnąć satysfakcjonujący efekt końcowy.