Joico K Pak

Kobiety uwielbiają zmieniać nie tylko kolor swoich włosów, ale także ich strukturę. Nic więc dziwnego, że pasma poddawane ciągłym zmianom nie wyglądają zbyt zachwycająco. Często takie włosy są szorstkie w dotyku, matowe, łamliwe i puszące się. Jeżeli w w opisie tym odnajdujesz swoje włosy, to z całą pewnością warto zmienić swoje nawyki i doprowadzić pasma do stanu idealnego tak, aby znów stały się miękkie, błyszczące oraz pełne witalności. Jak jednak tego dokonać? Wbrew pozorom wystarczy dostosować się do kilku prostych rad, a także zmienić kosmetyki na takie, które idealnie będą odpowiadały naszym pasmom.

 

Przede wszystkim powinnaś odrzucić złe przyzwyczajenia. Wszelka chemia i mocne zabiegi fryzjerskie niszczą włosy. Jeżeli farbujesz włosy zrezygnuj z tego zabiegu lub decyduj się zawsze na delikatne farby, które nie niszczą delikatnej struktury pasm. Jeżeli suszyłaś codziennie włosy, pozwól im teraz schnąć naturalnie lub przynajmniej używaj profesjonalnej suszarki z chłodnym strumieniem powietrza i jonizacja, która zapobiegnie elektryzowaniu się pasm. Zbawienne będzie także odstawienie prostownicy do włosów. Po pewnym czasie zobaczysz, że naturalne, zdrowe włosy wyglądają i układają się pięknie bez niej. Świadoma pielęgnacja włosów to wybór metod bezpieczniejszych i delikatniejszych. Może warto zamiast kręcenia włosów na lokówce wybrać naturalne metody na przykład papiloty, czy warkocze? Jeżeli chcesz idealnego startu dla pielęgnacji włosów musisz obciąć zniszczone końcówki, często oznacza to dość długą długość, jednak jest to niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosa.  Złotą zasadą jest też stosowanie odpowiednich kosmetyków do mycia i stylizacji. Dla pasm osłabionych idealna może być seria

Joico K-PAK https://www.shopla.pl/pl/sklep/kategoria/joico-k-pak,180,697,1.html. Na tę linię składają się zarówno kosmetyki pielęgnacyjne (szampon, odżywka tradycyjna, odżywka w sprayu, maska do włosów, serum, balsam, intensywna kuracja do włosów suchych), jak i stylizacyjne (lakier do włosów oraz pianka). Kosmetyki te wzbogacono o formułę Quadramine Complex oraz Keratin Peptide Complex. Regenerują one uszkodzone pasma skutecznie je odbudowują, odmładzają macierz międzykomórkową włosa i tworzą wokół niego rodzaj bariery ochronnej zabezpieczającej  przed uszkodzeniami. Kosmetyki te zawierają także  naturalne składniki: olejek jojoba i ekstrakt z aloesu, które  nawilżają i odżywiają włosy oraz skórę głowy, odbudowując jej barierę hydro-lipidową. Co ważne produkty Joico K-PAK sprawiają, że włosy są nie tylko odbudowane, ale także odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych na przykład wysoką temperaturą. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wbrew pozorom nie tak dużo kosmetyków zawiera termoochronę na dobrym poziomie, a to właśnie temperatura niszczy i osłabia pasma. Warto także w codziennej pielęgnacji pamiętać o tm, aby takie włosy myć delikatnie, na przykład z użyciem odżyki, nie szarpiąc pasm i stosując delikatne szampony bez SLS. Nie myj włosów codziennie jeżeli tego nie potrzebują! Pamiętaj za to o dogłebnym odżywieniu. Odżywkę nalezy aplikować po każdym myciu włosów. A conajmniej raz w tygodniu należy zastosować maskę na minimum pół godziny. W ten sposób włosy zostaną dogłębnie nawilżone. Warto zadbać o to, aby w produktach tych znalazły się takie składniki jak proteiny, miód, aloes, jedwab, keratyna, soja, pszenica. Dobrą opcją jest także olejowanie włosów przed każdym myciem włosów. Idealne oleje, to olej shea, kokosowy czy arganowy. W trakcie codzienych zabiegów pamiętaj, aby czesac włosy delikatnie, bez zbędnego szarpania i wyrywania pasm.